İlk Aşk

2003

Ezginin Günlüğü “İLK AŞK”ı; Eylem Atmaca, Hüsnü Arkan, Fatih Saçlı, Sedat Yapıcı, Nadir Göktürk, Erkan Gürer ve Gökhan Tümkaya’dan oluşan kadrosuyla, Mayıs 2003’de tamamladı. Albümün kayıtları yaklaşık 3 ay sürdü. Duygu Müzik Stüdyosunda yapılan kayıtları Erkan Akpınar gerçekleştirdi.

13 şarkıdan oluşan “İLK AŞK”ta: Eylem Atmaca solo vokal ; Hüsnü Arkan solo vokal ; Fatih Saçlı flüt; Hüsnü Şenlendirici, trompet, klarinet ve sopranino saksafon; Mustafa Süder, keman, viyola, soprano ve alto saksafon ve klarinet; Erdem Sökmen klasik ve akustik gitar; Nadir Göktürk cura ve bağlama; Erkan Gürer bas gitar; Cemal Kaplan vurmalı çalgılar; Güven Şancı davul çaldılar.

“İLK AŞK“taki şarkılar Hüsnü Arkan ve Nadir Göktürk tarafından yazıldı. “Uyan Alim“ şarkısının sözleri Enver Gökçe’nin ’Eğin Türküleri’ kitabından alınan bir Eğin türküsüne ait. Albümdeki ’İstanbul’ adlı şarkı da, gene aynı kitaptan alınan “İstanbul İstanbul diye özendim“ dizesiyle başlayan dörtlükten yola çıkarak yazıldı.

“İLK AŞK“taki şarkıların oluşmasına (gerek yazım aşamasında, gerekse kayıt aşamasında) katkıda bulunan yukarıda isimlerini saydığımız ve sayamadığımız herkese çok teşekkür ediyoruz.

İlk Aşk albümü hakkında yazabilirsin
Ad, Soyad:
E-mail:
Mesaj:
(soldaki güvenlik kodu)
İlk Aşk albümü hakkındaki yazılar;
Sinan Sözmen: Bu albümün çıkış şarkısı 1980, beni hem şarkı açısından hem de grup açısından düşündürmüştür sürekli. Çünkü grubun 80’lerde kurulduğunu henüz o zamanlar bilmiyordum ama tahmin yürütüyordum. Ayrıca grubun 1980 ve Mutlu Aşk Vardır klibinde Hüsnü Arkan’ı göremeyince ve yorumunu duyamayınca ayrıldığını zannediyordum ama öyle olmadığını sonradan da olsa öğrenmiştim...
09 Eylül 2020

Can Dağlık: Son Kaset albümüm. Muhteşem bir albüm. Yüreğinize sağlık.
29 Ekim 2014

Emin Bora: Bu albüm ile belkide gerçek müzik hayatına girdim. Hayatımı bir müzikle şekillendireceğim hiç aklıma gelmezdi. 18 yaşındayım. Hüzünlü halde tek dayanağın müzik olur ya bazen insanın. Müzik dediğin de anlamlı olmalı azda olsa. Birazda müzik yaparken büyük bir emek gerek. İşte o büyük emeği bu albümde görebiliyorum. Sevgilerimle..
30 Ağustos 2013

arzu kurşunlu: ben 38 yaşındayım..ezginin günlüğü ile büyüdüm..vazgeçilmezlerim arasında hala aynı lezzette bi albüm ilk aşk...ve dinlerken kendimden geçtiğim...iyiki varsınız...yüreğinize sağlık...
14 Aralık 2011

Ceyda Kara: harika bir albüm. harikasınız....
22 Kasım 2010

Ezginin Günlüğü'nün resmi web sitesidir. Copyright © Ezginin Günlüğü 2010.